Barika

Vino de la Tierra de Castilla

 

Region/kraj: 

Kastylia – La Mancha, Hiszpania

Rodzaj: 

Vino de la Tierra Castilla jest hiszpańskim oznaczeniem geograficznym dla win regionalnych wytwarzanych we wszystkich gminach w Kastylia – La Mancha. Vino de la Tierra jest o krok poniżej klasy Denominación de Origen DO na hiszpańskiej drabinie jakości wina.

Położenie: 

Kastylia – La Mancha to wspólnota autonomiczna w środkowej Hiszpanii, w znacznej części pokrywająca się terytorialnie z krainą historyczną Nowa Kastylia. Graniczy z Kastylią i Leónem, Madrytem, Walencją, Murcją, Aragonią, Andaluzją i Estremadurą.

Historia: 

Region Castilla y León oficjalnie powstał w 1983 roku, chociaż istniał w czasie Pierwszej Republiki Hiszpańskiej w XIX wieku. León po raz pierwszy pojawił się jako królestwo w 910 roku, podczas gdy Królestwo Kastylijskie uzyskało niezależność w 1065. Wtedy to powstała nieformalna unia z Leonem. Po czym w 1230 roku doszło do stałego połączenia. Jest to największa wspólnota autonomiczna w Hiszpanii i trzeci co do wielkości region Unii Europejskiej o powierzchni 94 243 kilometrów kwadratowych z populacją około 2,5 miliona (2011).
(0)