Barika

Allegrini

Źródło: allegrini.it

 

Region i kraj: 

Wenecja Eug., Włochy

 

Allegrini jest absolutnie jedną z najlepszych winnic w apelacji Valpolicella. Mieści się w XVI-wiecznym kompleksie w miejscowości Fumane, w samym sercu regionu. Winnica otacza Willę della Torre, wspaniałe arcydzieło renesansowej architektury, która obecnie należy do rodziny.

Allegrini zajmuje się produkcją wina od pokoleń zawsze stawiając na pierwszym miejscu na najlepszą jakość wina na każdym poziomie produkcji. Obecnie firmą zarządzają bezpośrednio Walter, Franco i Marilisa Allegrini: Walter zajmuje się uprawą winorośli, Franco – produkcją win najwyższej jakości, Marilisa – to marketing i sprzedaż.

Posiadłość rodziny Allegrini obejmuje około 70 hektarów ziem znajdujących się w gminach Fumane, SantAmbrogio i San Pietro. Odmiany uprawianych winogron to typowe dla tego obszaru: corvina, rondinella, molinara, garganega, ale także chardonnay, sauvignon, syrah. Przekonanie o ogromnym potencjale tego obszaru, wrodzona pracowitość i pasja, połączenie doświadczenia przodków z nowoczesnością a przede wszystkim nacisk na jakość – to droga do osiągnięcia miejsca lidera w światowej czołówce producentów wina.

Winnica Roku 2016 ogłoszona przez Gambero Rosso.

 

Źródło: 

Vininova
(0)