Barika

Barons de Rothschild (Champagne)

Źródło: champagne-bdr.com

 

Region i kraj: 

Francja

 

Rodzina Rothshild zajmuje się winiarstwem od 150 lat, ale całkiem niedawno, bo w 2005 r. Baronowiede Rothschild z Château Lafite, Château Mouton i Château Clarke połączyli swoje siły tworząc najnowszy dom szampański Champagne Barons de Rothschild. Produkuje się tu trzy szampany – jedne z najbardziej prestiżowych i pożądanych szampanów świata klasyfikowanych przeważnie jako Premier Cru Class.

Nazwa Rothschild jest synonimem doskonałości i jakości wina. Posiadłości Rothschildów skupiają jedne z najlepszych gleb do produkcji winogron szampańskich (chardonnay, pinot noir i pinot meunier ) i obejmują około 70 hektarów winnic w sercu regionów Cotede Blancs i Montagne de Reims. Do produkcji przeznaczone są tylko specjalnie wyselekcjonowane owoce poddane jednorazowemu tłoczeniu. Stworzenie każdego szampana jest procesem długotrwałym i precyzyjnym, obejmującym co najmniej trzy lata starzenia w piwnicach.

Rodzina Rothschild jest również właścicielem winnic w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce Południowej i Australii.

 

Źródło: 

vininova.pl
(0)