Barika

Cogno (Agricola)

 

Region i kraj: 

Piemont, Włochy

 

Winnica Elvio Cogno (Azienda Agricola Cogno) położona jest na wzgórzu Bricco Ravera, w pobliżu miejscowości Novello, w regionie Langhe w Piemoncie. Jest to jedna z 11 gmin produkujących Barolo. Na terenie ponad 10 hektarów winnic znajdują się zabudowania folwarczne z XVIII wieku.

Dominującą uprawę stanowią lokalne szczepy winogron: nebbiolo, barbera, dolcetto i nascetta. Winnica jest odpowiedzialnie zarządzana, a cały proces uprawy przebiega w sposób naturalny, bez używania technik wymuszających większe plony. Jest zrównoważony i z poszanowaniem równowagi ekologicznej. Te same zasady dotyczą również wytwarzania wina. Rezultatem starannych, naturalnych, a przede wszystkim tradycyjnych metod produkcji są wyjątkowe, wysokiej jakości, dobrze wyważone wina.

Marka Cogno jest rozpoznawalna na całym świecie, a etykiety Barolo czy też Barbera d'Alba widoczne są w ekskluzywnych sklepach winiarskich. Niewątpliwą zasługą właścicieli winnicy, Valtera Fissore i Nadia Cogno, jest wąska specjalizacja, dzięki której otrzymywane są wina najwyższej jakości. Wine & Spirit Magazine uznał Azienda Agricola Cogno za winiarnię roku 2011, 2013 i 2014.

 

Źródło: 

www.elviocogno.com
(0)