Barika

Farnese Vini

Źródło: farnesevini.it

 

Region i kraj: 

Abruzja, Włochy

 

Farnese Vini to młoda winnica z Abruzji, która dzięki polityce poszukiwania najwyższej jakości oraz doskonałemu marketingowi, stała się wiodącym przedsiębiorcą południowych Włoch. Marka Farnese, znana na najważniejszych rynkach świata, jest symbolem grupy siedmiu głównych winnic z południa Włoch, których wina są dystrybuowane do 74 krajów na wszystkich kontynentach.

Sukces Farnese to nie tylko cyfry. Reputacja winnicy jest poparta krajowymi i międzynarodowymi nagrodami. Farnese trzy razy z rzędu zdobyła tytuł winiarskiej Firmy Roku, pięciokrotnie jej produkty zdobywały tytuł Wina Roku, a ponad trzydziestokrotnie były nagradzane złotymi medalami w międzynarodowych konkursach branży winiarskiej. Ponadto wina Farnese Vini wyróżniają się doskonałą relacją jakości do ceny.

Większość upraw znajduje się na północnych zboczach masywu Maiella w dolinie rzeki Moro, charakteryzujących się optymalną ekspozycją słoneczną. Dodatkowo niewielka odległość od morza stwarza idealny mikroklimat dla uprawy winorośli. O jakości win decyduje również odpowiedni wiek krzewów (od 20 do 40 lat), ekologiczny sposób produkcji z minimalnym użyciem środków chemicznych oraz wyłącznie ręczne zbiory.

Obecna produkcja Farnese to 13 milionów butelek rocznie.

 

Źródło: 

vininova.pl
(0)