Barika

Kindzmarauli Marani

Źródło: kindzmarauli-marani

 

Region i kraj: 

Kachetia, Gruzja

 

Kindzmarauli Marani (Piwnica Kindzmarauli) powstała na początku XXI wieku. Dzisiaj jest to winnica w pełni wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do przetwarzania winogron. Pozwala on na zachowanie oryginalnych cech gruzińskich szczepów i gwarantuje bardzo wysoką jakość wina, które przechowuje się w beczkach z dębu francuskiego o pojemności 15 hl. Winnica posiada również wysokiej klasy laboratorium do prowadzenia niezbędnych analiz chemicznych i mikrobiologicznych na wszystkich etapach procesu produkcji.

Właściciele firmy zadbali też o enoturystykę. Można zwiedzić winnicę, poznać historię i tradycję produkcji wina. Dowiedzieć się o starożytnych szczepach winogron, uczestniczyć w zbiorach i prześledzić proces produkcyjny słynnego gruzińskiego winnego destylatu - Czaczy.

Od 2008 roku funkcjonuje Kindzmarauli Marani Wine House, w którym można próbować 23 rodzajów win z endemicznych gruzińskich szczepów. Na pewno warto pojechać do Gruzji, do kolebki winiarstwa. To tam znaleziono ślady, świadczące o rozwiniętej cywilizacji wytwarzającej wino już 10 000 lat temu. I to prawdopodobnie od mieszkańców dzisiejszej Gruzji uczyły się tej trudnej sztuki inne ludy.

 

Źródło: 

www.kmwine.ge
(0)