Barika

Mezzacorona

Źródło: mezzacorona.it

 

Region i kraj: 

Trydent, Włochy

 

Mezzacorona została założona w 1904 roku jako stowarzyszenie mające na celu ujednolicenie upraw winorośli w północnych regionach obecnych Włoch. Siedziba firmy znajduje się w regionie Trentino (Trydent), u stóp Dolomitów. Obecnie stowarzyszenie zrzesza około 1500 plantatorów, a cały obszar wszystkich parceli obejmuje 2 600 hektarów. Winnice ciągną się od Jeziora Garda do podnóża wysokich Dolomitów.

Specyfika mikroklimatu i ponad stuletnie doświadczenie w produkcji wina oraz sadzenie i hodowla winogron w strefach najlepiej dostosowanych do potrzeb poszczególnych odmian, pozwalają na produkcję zrównoważonych i eleganckich win, oddających najlepsze aromaty i smaki "wydobyte" z siedlisk.

Pinot grigio i chardonnay to dominujące odmiany winogron w Dolomitach, a Mezzacorona to największy włoski producent wina wytwarzanego z tych właśnie szczepów. Są dobrze znane i rozpoznawalne po swych charakterystycznych aromatach – kwiatów i dojrzałych owoców egzotycznych. Z czerwonych odmian najczęściej uprawia się tu merlot i cabernet sauvignon.

Winnica wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt do produkcji wina. Nad procesem technologicznym czuwa zespół doświadczonych enologów, nie zapominających o wymogach ekologicznych. Charakterystyczny sposób uprawy winorośli, metodą pergoli, jest znakiem rozpoznawczym winnicy.

Wina z Mezzacorona są bardzo wysoko oceniane w międzynarodowych konkursach oraz w branżowych pismach winiarskich. Słyną z wysokiej jakości produktu w stosunku do ceny. W 2009 roku magazyn winiarski Wine Enthusiast ogłosił Mezzacoronę Europejską Winnicą Roku.

 

(0)