Barika

Tasca d’Almerita

Źródło: http://tascadalmerita.it

 

Region i kraj: 

Sycylia, Włochy

 

Minęło już prawie 200 lat, od kiedy rodzina Tasca zajęła się uprawą winorośli i produkcją wina. W tym czasie historia winnicy stała się nieodłączną częścią historii Sycylii.

Obecnie rodzina dysponuje w sumie pięcioma parcelami o łącznej powierzchni 600 hektarów, obsadzonych winoroślą. Największe z nich: to Regeali, winnica rozpościerająca się na powierzchni blisko 500 hektarów w samym sercu Sycylii oraz Villa Tasca zlokalizowana w prowincji Palermo. Przedsiębiorstwo zatrudnia na stałe 70 pracowników, a sezonowo dodatkowo 200.

Od wielu pokoleń firma jest liderem we wprowadzaniu nowych technologii uprawy winorośli. Gruntowna przebudowa posiadłości rozpoczęła się w końcu XIX wieku i trwała aż do wczesnych lat dwudziestych wieku XX. W tym czasie opracowano strategię rozwoju przedsiębiorstwa na kolejne dziesięciolecia. Trwały rozwój firmy, kolejne inwestycje, nowe projekty, jak na przykład nasadzenia na wulkanicznych glebach Etny, przyczyniły się do ogromnych sukcesów na rynkach międzynarodowych. Wina eksportowane są na 4 kontynenty. Nie sposób wymienić wszystkie nagrody jakimi uhonorowano Tasca d’Almerita, dlatego też właściciele winnicy prowadzą staranny katalog nagród i wyróżnień, jakie otrzymały ich wina. Katalog zawiera dane od 1968 roku.

 

(0)