Barika

Villa Wolf

Źródło: villawolf.com

 

Region i kraj: 

Palatynat, Niemcy

 

Posiadłość J.L.Wolf położona jest w regionie Pfalz (Nadrenia - Palatynat), pomiędzy pasmem górskim Haardt a rzeką Ren, w południowo zachodnich Niemczech, na północ od Alzacji. Podobnie jak w Alzacji, także tu góry zapewniają ochronę przed zimnem oraz odpowiedni mikroklimat. Jest to jeden z najcieplejszych i najsuchszych obszarów Niemiec. Pogoda sprzyja do tego stopnia, że uprawia się tu nawet migdały, figi czy cytryny. Struktura gleby jest kamienista z przewagą zwietrzałego piaskowca. Całość warunków terroir (siedlisko) idealnie nadaje się do uprawy winorośli.

Historia winnicy Villa Wolf zaczęła się w 1756 roku, a koniec XVIII i początek XIX wieku były dla przedsiębiorstwa okresem największego rozkwitu. Jednak pod koniec XX wieku posiadłość podupadła. Wreszcie w 1996 roku firmę przejął Ernst Loosen, właściciel znanej winnicy (Dr.Loosen), wytwarzającej głównie wina mozelskie. Nowy właściciel przybył do Villa Wolf z zamysłem wytwarzania tu wina o charakterze win reńskich, które w porównaniu z mozelskimi są lżejsze, bardziej aromatyczne, bogate w smaki dojrzałych owoców i nieco bardziej alkoholowe. Głównym celem winnicy stała się więc produkcja win, które wyrażają czysty, autentyczny terroir (siedlisko) regionu Pfalz (Nadrenia-Palatynat). W ten sposób Ernst Loosen rozpoczął nową erę w historii firmy. Wkrótce udało mu się stworzyć markę, której Wine & Spirits oraz Wine Enthusiast nadały tytuł »Brand Value of the Year«.

Wina winnicy Villa Wolf produkowane są z własnych owoców z dodatkiem winogron od zakontraktowanych plantatorów. Wykorzystywane do produkcji odmiany to: pinot gris, gewurztraminer, riesling, silvaner i pinot noir (czerwone i różowe).

W 2011 roku nadzór nad winnicą i produkcją wina przejęli młodzi, utalentowani winiarze Patric Moellendorf i Sumi Gebauer. Kształcili się i zbierali doświadczenie w firmie Dr. Loosen, a ich filozofia »od winorośli do piwnicy« oraz ogromny zapał i energia zaowocowały niepowtarzalnym charakterem produkowanych win.

 

(0)