Barika

Amarone della Valpolicella Classico Pegrandi

 

Linia: Pegrandi
Kraj: Włochy
Kolor/styl: Czerwone, potężne
Rodzaj: Wytrawne
Winiarz: Rodzina Vaona
Uwagi: Winnica ma powierzchnię tylko 10 hektarów! Winogrona zbierane są w szczytowym okresie dojrzewania, następnie starannie selekcjonowane i rozkładane na specjalnych platformach, matach do suszenia na okres minimum 5 miesięcy w celu odparowania wody z gron i otrzymaniu skoncentrowanych smaków i aromatów w połączeniu z wysokim poziomem cukru, który w procesie fermentacji przetwarzany jest na alkohol. Ten tradycyjny proces nosi nazwę appassimento i zapewnia winu potężną kocentrację smaku, długowieczność i spory poziom alkoholu. Cukier resztkowy: 8-9 gramów na litr. Kwasowość: 5,5-6 gramów na litr. Wiek krzewów 10-40 lat.

Pochodzenie wina:

Winnica należy do rodziny Vaona i położona jest na wysokości 230-250 metrów nad poziomem morza w dystrykcie Marano di Valpolicella, w sercu Classic Valpolicella, na glebach aluwialnych o średniej teksturze i wapiennym charakterze z optymalną ekspozycją na słońce.
Oko: Kolor ciemny, intensywny, czerwony z rubinowymi akcentami.
Nos: Intensywny. Imponujące, świetnie połączone aromaty czerwonych owoców, powideł z wiśni, śliwkowej konfitury. Wyraźne, szlachetne korzenne nuty z elementami gorzkiej czekolady i tytoniu.
Usta: Potężne, bardzo intensywne. Elegancka wiśniowa kwasowość. Miękkie taniny. Wyczuwalne śliwki, rodzynki, lukrecja. Słodkie nuty zrównoważone posmakiem gorzkiej czekolady i wanilii. Na finiszu miękkie i trwałe.
Maceracja: Technika winifikacji: delikatne wyciskanie winogron poprzedza częściowe usunięcie łodyg. Następnie 7–10 dniowa maceracja w niskiej temperaturze 1-2°C, co sprzyja wyższemu stężeniu aromatów. Z czasem, wraz ze stopniowym wzrostem temperatury do 15-20°C pojawia się spontaniczna fermentacja alkoholowa, która trwa w określonych warunkach przez 20-25 dni.
Starzenie: Wino poddawane jest procesowi starzenia w beczkach 15-30 hl z dębu bezszypułkowego przez okres 40 miesięcy a następnie leżakuje 5 miesięcy w butelce.
Potrawy: Wyraziste, o mocnym smaku. Gulasz z dziczyzny, stek.
Rocznik: Vintage 2016
Temperatura: 18°C
Alkohol: 16
EAN: 2010000002209

Cena:

172,00
(0)