Barika

Prosecco Extra Dry

 

KRAJ: Włochy
APELACJA: Treviso DOC
KOLOR/STYL: Musujące, owocowe
RODZAJ: Ćwierćsłodkie
SZCZEP: Glera
OPIS (PRODUCENT): Wino ma blado - żółty, słomkowy kolor z mocnym owocowym bukietem i charakterystycznym dla Prosecco lekkim, przyjemnym smakiem. W tle delikatne wrażenie słodyczy, które podkreśla ujmującą owocowość wina.
UWAGI: Winogrona do produkcji Prosecco pochodzą z okolic Treviso. Oznaczenie Extra Dry może być mylące, bo wino nie jest winem wytrawnym (Brut), a raczej półwytrawnym w kierunku półsłodkiego i nie występuje w nim charkterystyczna goryczka typowa dla win musujących, klasycznie wytrawnych.
OKO: Jasnożółty kolor, delikatny i żywy.
NOS: Charakterystyczny owocowy bukiet - aromaty białych owoców - brzoskwinie, nektarynki, gruszki.
USTA: W smaku harmonijne, owocowe, świeże i orzeźwiające z lekko słodką końcówką.
MACERACJA: Wino wyprodukowane jest naturalną metodą Charmata, gdzie wtórna fermentacja przeprowadzana jest w kadziach ze stali nierdzewnej, po dodaniu drożdży i pożywki do wina bazowego, a następnie wino jest filtrowane i rozlewane pod ciśnieniem, tak żeby nie utracić cennych bąbelków. Proces trwa od 15 do 20 dni. Otrzymane tą metodą wina są świeże i owocowe.
POTRAWY: Aperitif, zimne przekąski - antipasti, lekkie sałaty i sałatki z owocami morza i białym mięsem, tarta ze szparagami, doskonałe z deserami.
PZREPISY: Bellini Spritz
TEMPERATURA: 8-10
ALKOHOL: 11,5
EAN: 8000555000472

CENA:

45,00