Barika

Riesling h4 Tafelstein

 

Dopisek: Winnica rodzinna. Butelkowane w winnicy.
Linia: Premium. "h" - oznacza najlepsze parcele, "4" - riesling
Producent: Weingut Götz
Kraj: Niemcy
Kolor/styl: Białe, mineralne
Rodzaj: Wytrawne
Szczep: Riesling
Winiarz: Holger Götz
Opis (producent): Wina z literą h opisują najlepsze wina z najlepszych działek, a ich nazwa pochodzi od imienia winiarza Holgera Götza. Działka, z której produkuje się wino h4 to serce Tafelstein. Właśnie z tej działki o niskiej wydajność, gwarantującej niezwykłą jakość, wybierane są najlepsze winogrona z późnego zbioru. Są one starannie dobrane i wybrane z najstarszej i najbardziej stromej części tej winnic.
Uwagi: Parcela Dienheimer Tafelstein. Gleby lessowe, piaszczyste. Winnica posiada certyfikat ekologiczny BIOWEIN DE-OKO-022 EU-Landwirtschaft oraz certyfikat ECOVIN. Nawozy ekologiczne, naturalne. Pielenie chwastów motyką. Zbiór ręczny.

Kwasowość 6,0 g/l; cukier resztkowy 5,7 g/l

Oko: Kolor jasnozłoty.
Nos: Aromaty owocowe, jabłka, cytusy.
Usta: Owocowe, lekko naftowe, cytrusowe, zrównoważone, spokojne, dobrze skoncentrowane i przyjemnie miękkie. Dobrze ułożona mineralność. Klasyka dobrego, pełnego, niemieckiego rieslinga.
Potrawy: Wino świetnie komponuje się z kuchnią azjatycką, w tym sushi i kuchnią tajską. Polecane jest do wieprzowiny, skorupiakiaków, pikantnego jedzenia, drobiu i wędlin.
Rocznik: 2018
Temperatura: 8-10
Alkohol: 13,5
EAN: 4260392722041

Cena:

76,00
(0)